Dlaczego warto bywać na Meetupach?

Niezależnie od tego czy wiesz czym są meetupy czy nie – ten wpis jest właśnie dla Ciebie. W kilku zwięzłych zdaniach spróbuję zachęcić Cię do wstania od biurka i spotkania się.

Czym jest Meetup?

Meetup to nic innego jak spotkanie osób wspólnie zainteresowanych jakimś tematem. Zazwyczaj odbywa się cyklicznie w ściśle określonym miejscu. Osoby przychodzące na meetupy można podzielić na 3 grupy

  • Organizatorzy – troszczą się o salę, jedzenie i napitek
  • Prelegenci – wygłaszają swoją prezentację na ściśle określony temat
  • Uczestnicy – chcą poszerzyć horyzonty, spotkać się ze starymi znajomymi i poznać nowe osoby

Dlaczego warto bywać na Meetupach?

  • Nauczysz się czegoś nowego

Nieodłącznym elementem tego typu stotkań są prezentację prelegentów. To naprawdę świetna okazja na zdobycie nowej wiedzy, poznanie nowinek technicznych i trendów w branży. Jakby tego było mało możesz zadawać pytania czy po prostu poradzić się innych uczestników.

  • Poznasz nowych ludzi

O wiele łatwiej nawiązać znajomość dzieląc z kimś wspólne zainteresowania i pasję. Na Meetupach będziesz otoczony takimi ludźmi, kto wie czy nie zaowocuję to przyjaźnią na całe życie? Biznesem? A może odnajdziesz tam potencjalnego partnera na resztę Twoich dni?

  • Spotkasz starych znajomych

Poznanych ludzi z wcześniejszego punktu będziesz mógł ponownie zobaczyć na kolejnym spotkaniu! Znajomości z poprzednich firm, studiów czy konferencji? Może meetup łatwiej Was zjednoczy niż bezskutecznie umawianie się na piwo od kilku tygodni.

  • Zjesz i napijesz się za darmo

Tego typu wydarzenia praktycznie zawsze odbywają się w towarzystwie sponsorów. Są odpowiedzialni za wynajem sali, zamówienie jedzenia dla wszystkich uczestników (bardzo często to pizza) czy ugaszenia ich pragnienia zimnym piwem.

  • Znajdziesz potencjalnego pracodawcę

Sponsorzy pojawiają się tu nie bez powodu – meetup to dobra okazja na wyłowienie nowego pracownika w nieoficjalnych okolicznościach, przy pizzy i piwie. Bezstresowe poznanie pracodawcy to kusząca opcja rekrutacji. Unikniesz stresu i mam wrażenie, że trafisz na naprawdę ciekawą firmę.

  • Nauczysz się prezentować

Po pierwsze możesz zobaczyć jak robią to inni. Z perspektywy słuchacza szybko wyłapiesz co się sprawdza, a co nie. Może kiedyś przyjdzie czas na Ciebie, by stanąć przed zgromadzoną publicznością i podzielić się swoimi przemyśleniami?

  • Dostaniesz coś za darmo

Bardzo często podczas meetupów możesz coś wygrać – bon na książkę, internetowy kurs, licencję oprogramowania, a może bilet na konferencję? Jakby tego było mało firmy sponsorujące wydarzenie chcąc się promować i zaistnieć w Twojej świadomości obsypią Cię gadżetami. Większość z nich zapewne nie będzie Ci potrzebna, ale ten miły gest zapadnie w pamięci.

 

Powodów cała masa, nic tylko korzystać!

Jeśli szukasz Meetupów w swojej okolicy zachęcam Cię do odwiedzenia tej witryny z pewnością znajdziesz tam coś dla siebie. Gdybyś chciał się ze mną spotkać powinieneś mnie znaleźć tutaj.

To jak to z Wami jest, bywacie na Meetupach?

Pozdrawiam Wojtek